چهارشنبه بیستم آبان ۱۳۸۸

معرفی واحد لنگرود

 

معرفی یکی از روسای موفق پیام نورگیلان

یکی از ارکان مهم رشد ، تعالی و گسترش مرزهای دانش در سطح کشور که موجبات بالندگی و تربیت جوانان را در جامعه فراهم می کند در اختیار قراردادن مسئولیت سازمان ها و نهادهای آموزشی به افراد با تجربه و با درایت است . افرادیکه دو عنصر تعهد و تخصص را در کنار جدیت و پیگیری امور به بهترین نحو انجام می دهند و با دلسوزی موجبات بسط و توسعه سازمانی را فراهم می کنند . آقای حسین کریمی نژاد رئیس دانشگاه پیام نور واحد لنگرود و با 27 سال سابقه آموزشی ، یکی از روسای موفق و شایسته دانشگاه پیام نور گیلان است که توانسته با جدیت و پیگیری و تعامل مناسب با اعضای هیات موسس شهرستان لنگرود امکانات مناسبی را برای دانشگاه پیام نور واحد لنگرود کسب نماید . از جمله اقدامات شایسته ایشان در طول تصدی ریاست دانشگاه پیام نور واحد لنگرود است . موفقیت دانشگاه پیام نور واحد لنگرود در جشنواره ها و همایش های کشوری و کسب رتبه نخست در بخش نمایشگاهی جشنواره سراسری نوآوری علمی و شکوفایی فرهنگی دانشگاه پیام نور و جشنواره هفته فرهنگی دانشگاه پیام نور استان کردستان از جمله موفقیت ها ی مهم این دانشگاه در عرصه های فرهنگی است  . یک بار دیگر و برای معرفی مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور و اعلام برنامه های آتی و راهکار های توسعه دانشگاه آقای حسین کریمی نژاد از روسای موفق دانشگاه پیام نور تابعه استان به گفتگو نشینیم .

 دراختیار گرفتن مجموعه ساختمان های فرمانداری با 11 هزار متر مربع و امکانات فضای اداری و آموزشی ، مجموعه ساختمان های جهاد کشاورزی با امکانات اداری آموزشی سوله ورزشی و سه واحد میهمانسرای مجهز خریداری 2 هکتار زمین توسط هیات موسس در بهترین نقطه گردشگری شهرستان لنگرود ، احداث فاز 2 ساختمان آموزشی و اداری دانشگاه پیام نور واحد لنگرود ازجمله فعالیت های مهم ایشان است

£ نگاه دانشگاه پیام نور به ابعاد علمی و فرهنگی در دانشگاه چگونه است ؟

در بخش علمی به علت دانشجو محور بودن و فعال بودن یاد گیرنده که یکی از بهترین شیوه های آموزش در دانشگاه برگزار می شود و دانشجو فقط با چند برگ جزوه استاد خودش را مشغول نمی کند بلکه از منابع معتبر استفاده می کند که قبولی خوب دانشجویان پیام نور در کارشناسی ارشد نیز مؤید این ادعا می باشد . در بخش فرهنگی نیز با توجه به اینکه اکثر دانشجویان این دانشگاه بومی می باشند گرایش خوبی به تشکلهای فرهنگی دارند و مسائل بومی را در فعالیتهای فرهنگی خویش وارد می کنند و این امر باعث شد بخصوص در دانشگاه پیام نور استان گیلان فعالیتهای خیلی خوب فرهنگی انجام گیرد تا جائیکه رتبه اول فرهنگی کشوری را دانشگاه پیام نور گیلان در سطح کشور کسب کند .

£ دانشگاه پیام نور لنگرود در این زمینه تا چه اندازه فعال بوده است  ؟

دانشگاه پیام نور لنگرود با توجه به نوپا بودن پیشرفتهای خوب در این مدت کوتاه داشته به طوریکه در اولین دوره فارغ التحصیلی تعدادی از دانشجویان رشته حسابداری 5/3 ساله فارغ التحصیل شدند و یکی از دانشجویان این دانشگاه خانم سید آمنه میر باقری در المپیاد علمی دانشجویان پیام نور سراسر کشور رتبه اول کشوری را کسب کرده و در سال جاری در دانشگاه اصفهان در رشته حسابداری در مقطع کارشناسی ارشد با رتبه خوب قبول شده اند . در بخش فرهنگی نیز دانشگاه لنگرود در سال گذشته در سطح استان رتبه اول را کسب کرده و به عنوان نماینده و دانشگاه پیام نور استان گیلان نیز در استان کردستان در نمایشگاه فرهنگی رتبه اول را برای دانشگاه پیام نور استان کسب کرده است و در مسابقات قرآنی استانی در رشته های قرائت  و حفظ 10 جزء رتبه اول کسب کرد و در مسابقات ورزشی فوتسال درسطح استان نیز رتبه اول را کسب نمود .

£ از مهمترین برنامه های آتی دانشگاه را نام ببرید ؟

1-     از مهمترین برنامه های آتی دانشگاه ساخت و تکمیل پروژه دانشگاه پیام نور لنگرود .

2-     تکمیل و آماده سازی سالن ورزشی دانشگاه که حدود 90% کار انجام گرفته .

3-     آماده سازی مهمانسرای دانشگاه و از نظر علمی نیز توسعه رشته ها و افزایش تعداد اعضای هیات علمی و دستیار علمی و تجهیز آزمایشگاهها و سایت کامپیوتری می باشد .

£ دانشگاه پیام نور لنگرود چند دانشجو و رشته دارد ؟  

در این دانشگاه در حال حاضر حدود 1050 دانشجو و در 9 رشته مشغول به تحصیل می باشند .

£ چند عضو هیات علمی در واحد لنگرود دارید .؟

در این دانشگاه در حال حاضر حدود 4 عضو هیأت علمی می باشد که 2 نفر در سطح دکتری و 2 نفر با مدرک کارشناسی ارشد می باشند .

£ روند جذب اعضای هیأت علمی در واحد لنگرود چگونه است ؟

روند جذب اعضای هیأت علمی در واحد لنگرود بر اساس دستور و آیین نامه های جذب هیأت علمی سازمان مرکزی  می باشد و در صورت نیاز به استان معرفی و در استان نیز پس از بررسی به ستاد جذب معرفی و فرآيند جذب انجام می گیرد .

£ معرفی تسهیلات گرفته شده از هیأت موسس .

            با توجه به تعامل و جلسات متعددی که با اعضای محترم هیأت اُمنا برگزار شد مجموعه جهاد سازندگی سابق که شامل ساختمان اداری با متراژ عیانی 734 متر مربع و عرصه 1415 متر مربع و سالن ورزشی ( سوله ) با زیربنای عرصه و عیان 1569 متر مربع و سه واحد مسکونی با متراژ عرصه و عیان 600 متر مربع از طریق جناب آقای مهندس اسکندری وزیر محترم وقت جهاد کشاورزی در سال 85 در سفر دور اول ریاست محترم جمهوری به پیام نور واگذار شد که در حال حاضر با حمایت ریاست محترم دانشگاه پیام نور استان  جناب آقای دوستار ، پیمانکار مشغور آماده سازی سالن ورزشی و مهمانسرا می باشد که حدود 90% کار سالن ورزشی انجام شد .

واگذاری فرمانداری سابق که شامل ساختمان اداری و 3 واحد مسکونی همراه با زمین این مجموعه که کلاً به متراژ حدود 11هزار مترمربع که در سفر اول ریاست محترم جمهوری توسط استانداران محترم جناب آقای مهندس عبداللهی و مهندس قهرمانی به دانشگاه پیام نور لنگرود واگذار که در حال حاضر پروژه ساخت دانشگاه با کلنگ زنی جناب اقای دکتر حسینی و مسئولان محترم استان و شهرستان و حمایت جناب آقای دکتر دوستار آغاز شده است .

£ جایگاه دانشگاه پیام نور واحد لنگرود در شهرستان را توضیح دهید ؟

    دانشگاه پیام نور لنگرود بین دانشگاههای این شهر علی رغم جدیدالتاسیس بودن از جایگاه ویژه ای برخوردار است . بخصوص با داشتن دانشجویان علمی و فرهنگی در هر دو زمینه در همه برنامه های فرهنگی علمی و ورزشی شهرستان و استان فعال بوده و مقام های خوبی را برای دانشگاه به ارمغان آوردند و در اکثر برنامه های فرهنگی در شهرستان و استان فعال بوده و آن دانشگاه اکثراً مسئولیت کمیته دانشجویی شهرستان لنگرود را به عهده دارند .

£ یکی از سیاستهای دانشگاه پیام نور ارتقاء کیفی است دانشگاه پیام نور لنگرود در این زمینه چه اقداماتی انجام داده است ؟  

ازآنجاییکه دانشگاه محل آموزش کسب علم و عمل و یاد گیری است دانشگاه پیام نور لنگرود با شعار آموزش برای همه کس ، همه جا و همه وقت اهداف خود را دنبال می کند ارتقای کیفی در این دانشگاه ( پیام نور لنگرود ) برگزاری کارگاهی آموزشی و اشتیاق دانشجویان علاقه مند کاملاً عملیاتی شده ، وقتی دانشجویان با تاسیس انجمن علمی بصورت ثبت رسمی در اداره ثبت شرکتها به نام موسسه می توانند پس از فراغت از تحصیل 4 سال سابقه کار دریافت نمایید و در بدو استخدام آنها تاثیر خواهد داشت این کار در پیام نور لنگرود صورت گرفت و 2 انجمن بنامهای : 1- انجمن علمی گنجینه سبز در رشته مدیریت جهانگردی با رعایت همه جوانب قانونی در اداره ثبت شهرستان به ثبت رسید 2- انجمن علمی حسابداری راستین نیز به ثبت رسید و هر دو انجمن در حال فعالیت می باشند از این روی لازم است آموزش دانشگاه پیام نور ابعاد فراتری به خود گرفته و برگزاری کارگاههای آموزشی به ارتقای سطح کیفی آن کمک می نماید و آنچه که در دانشگاه پیام نور لنگرود موجب افزایش سطح کیفی دانشجویان شده همکاری چند جانبه در عرصه های علمی از قبیل تدوین کتاب و نگارش مقاله – تجهیز کلاسها به پاور پوئینت ( ویدئو پروژکتور )تجهیز دانشگاه به سایت مجهز کامپیوتری و غیره می باشد که جنبش علمی بسیار مطلوبی را برای دانشگاه به ارمغان آورده است .

£در زمینه فعالیتهای پژوهشی چه اقداماتی انجام شده است ؟

1-     ارائه دو کتاب ( تالیف و ترجمه ) در رشته مدیریت جهانگردی توسط استاد روشن بابائی همتی به دانشگاه پیام نور جهت بررسی .

2-     سخنرانی استاد رحمت اله دانش میر کهن در جشنواره سراسری نوآوری علمی وشکوفایی فرهنگی اسفند 87

3-     ارائه چهار مقاله توسط استاد دانش میر کهن عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور .

4-     ارائه بیش از بیست مقاله استاد روشن بابائی همتی .

5-     ارائه بیش از پنج مقاله توسط استاد دکتر فرضعلی پور .

6-      ارائه یک طرح پژوهشی برون دانشگاهی توسط استاد عرفانیان .

7-     برگزاری یک کارگاه آموزشی در رشته حسابداری  توسط استاد امیر بیکی .

8-     برگزاری 14 کارگاه آموزشی در رشته جهانگردی توسط استاد بابائی همتی .

£ مهمترین برنامه های آتی دانشگاه پیام نور لنگرود .

برگزاری همایش ملی روستایی و کشاورزی در بهار 89 توسط گروه مدیریت جهانگردی دانشگاه پیام نور لنگرود .سخنرانی استاد روشن بابائی همتی در دانشگاه پیام نور مرکز رشت در آینده و برگزاری پنج کارگاه آموزشی جدید توسط ایشان در پنج مرکز و واحد دانشگاهی به صورت چرخشی ( لنگرود – رشت – منجیل – تالش و انزلی )در حوزه کارآفرینی گردشگری .  برگزاری کارگاه آموزشی مقاله نویسی برای کلیه رشته های دایر در دانشگاه پیام نور توسط استاد روشن بابائی با همکاری کانون فرهنگی غدیر مشارکت دانشجویان دانشگاه  در عرصه های علمی از جمله مقاله نویسی در همایش ها و نشریات تخصصی .

نوشته شده توسط حجازی در 9:14 |  لینک ثابت   •